کراتین درمانی پوست

کراتین درمانی پوست

در این رابطه نیز بخوانید:

درمان جای سوختگی با سلول های بنیادی

کرم کلاژن صورت

شاید اگر اسم کراتین درمانی را بشنوید فکر کنید که این درمان صرفا برای پوست و ناخن ها کاربرد دارد. اما بهتر است بدانید که این درمان برای پوست نیز کاربرد دارد.

کراتین درمانی برای درمان پوست فواید زیادی دارد. به طور مثال می تواند چین و چروک های پوست یا سایر آثار پیری را از بین ببرد. همچنین با این روش می توان آکنه و آثار آن و حتی آثار سوختگی را از پوست برطرف کرد. این روش مزایا و معایب خاص خود را دارد. در مقاله پیش رو در این رابطه بیشتر توضیح خواهیم داد.

مکانیسم عمل روش درمان با کراتین

همانطور که می دانید. کراتین نوعی پروتئین در بدن است که در پوست، مو و ناخن یافت می شود. بدن این پروتئین را به طور طبیعی می سازد. این پروتئین برای سلامت ما بسیار ضروری است. این پروتئین در رده الاستین و کلاژن قرار می گیرد. این پروتئین رنگ و لطافت پوست را حفظ می کند. همچنین به عنوان محافظ عمل کرده و از پوست در برابر آلاینده های خارجی محافظت می کند.

کراتین درمانی پوست لایه های پوستی افراد را تقویت می کند و موجب استحکام آنها می شود. همچنین تولید کراتین را در پوست تحریک می کند. به همین خاطر این روش از ایجاد چین و چروک ها در پوست جلوگیری می کند. در این درمان معمولا از ژل یا کرم استفاده می شود. البته انتخاب نوع درمان در این روش بسیار تخصصی است و نوع کراتین انتخابی برای نواحی مختلف بدن با هم تفاوت دارند. برای مثال کراتین استفاده شده برای صورت با کراتین مورد نیاز دست تفاوت دارد. انتخاب کراتین با توجه به نوع پوست ها نیز تفاوت دارد.

فواید کراتین درمانی پوست

در این شیوه پوست رطوبت دهی می شود. همچنین تسکین و التیامی برای پوست صورت می گیرد. اگر می خواهید صورتتان را کراتین درمانی کنید، توصیه می شود کراتین با روغن کمتر را استفاده کنید. به دلیل اینکه کراتین دارای روغن زیاد منافذ پوست را می بندد و ممکن است عوارضی مانند آکنه یا همان جوش بر جای بگذارد. برای این مورد بهتر است از متخصص پوست کمک بگیرید.

برای پوست های آسیب دیده نیز باید دقت زیادی به خرج دهید. پیش از شروع درمان باید با پزشک در رابطه با کراتین انتخابی و عوارض این روش درمانی مشورت داشته باشید.

عوارض کراتین درمانی

این روش در دسته درمان های بی ضرر و ایمن قرار می گیرد. اگر کراتین درمانی پوست به شیوه درستی انجام شود، آسیب های پوستی به بار نخواهد آورد. همچنین پوست را صاف، شفاف، لطیف و جوانتر می کند. افزون بر این موجب تقویت پوست می شود.

اگر این روش را انجام دهید انگار یک زیرسازی دائمی آرایشی انجام داده اید. زیرا کراتین درمانی موجب پر شدن منافذ پوست می شود. در نتیجه کرم های ضد پیری، کرم پودر ها و سایر محصولات جوانسازی و آرایشی بهتر به پوستتان جذب می شوند. همچنین این روش باعث می شود تا آرایش مدت طولانی تری بر روی پوست بماند. درست مانند اثری که پرایمر ها یا زیرساز های آرایشی بر پوست می گذارند.

درمان با کراتین اثرات شگفتی بر پوست می گذارد. این درمان محدودیت سنی ندارد و می تواند پوست افراد در هر سنی را جوان کند.

مضرات ذاتی درمان با مواد شیمیایی

به دلیل اینکه کراتین درمانی پوست با مواد مصنوعی انجام می شود، به طبع ممکن است عوارضی را به همراه داشته باشد. کراتین های مصنوعی که از مواد شیمیایی ساخته شده اند ممکن است پوست های حساس را تحریک کنند و یا چشم ها را بسوزانند.

این روش هزینه ی زیادی دارد. البته می توان برای این روش از مواد ارزان قیمت استفاده کرد. اما در انتخاب مواد دقت لازم را داشته باشید که از کیفیت کافی برخوردار باشند. اما به هر حال کلینیک های معتبر و مواد با کیفیت هزینه های بالایی دارند.

برای افراد باردار این روش را استفاده نکنید. اگر فرد اصرار دارد حتما باید با پزشک خود مشورت کند. کرم های حاوی کراتین بعضا دارای سمومی هستند که ممکن است بر سلامت کودک تأثیر بگذارند.

افراد مناسب برای کراتین درمانی

کراتین درمانی برای پوست های شل و آسیب دیده گزینه بسیار مناسبی است. این محصول به صورت کرم ها یا ژل ها موجود است و برای هر نوع پوستی یافت می شود. ذات شیمیایی مواد ممکن است عوارضی را ایجاد کند. به همین خاطر با مشورت پزشک متخصص از این کرم ها استفاده کنید. همچنین می توانید به برند مناسب این محصولات و تاریخ انقضای آنها توجه کنید تا در انتخاب محصول مناسب شما را یاری دهند.

ایران ژنس با دریافت نمایندگی مستقیم از مارک jeunesse اقدام به ارایه محصولات مستقیم مارک ژنس با بالاترین کیفیت و قیمت مینماید. برای تماس با ما با شماره ۰۹۱۲۱۳۹۴۹۴۴ یا شماره ثابت ۸۸۵۶۳۲۵۹ تماس حاصل فرمایید.https://iranjeunesse.com